Outlander

Cizinka

Žánr
Dobrodružný, Historický, Romantický
Roky vysílání
2014 - dosud
Obsah
Americký historicko-romantický seriál stanice Starz, natočený podle úspěšné knižní série Diany Gabaldon. Armádní sestra Claire Randallová, která ošetřovala vojáky ve 2. světové válce, se svým manželem Frankem vyjede do Skotska na druhé líbánky. Při jedné procházce je Claire záhadně uvržena o dvě století zpátky do roku 1743, kde se připlete do bojů mezi Skoty a Angličany na konci Jakobitského povstání.
Titulky pro vás překládají
barasaiko, efvendy, jeriska03

Outlander – rozloučení a ohlédnutí za první sérií

Plánujete letní dovolenou a patříte mezi fanoušky seriálu Outlander? Tak nejen pro vás jsme si připravili mapu Skotska s vyznačenými lokacemi, kde se natáčela první řada seriálu. 1 – Ohromující hrad Doune ležící nedaleko Stirlingu nahrazuje smyšlený hrad Leoch, domov Columa MacKenzieho a jde i o ten samý hrad, jehož ruiny Claire a Frank navštíví při svém výletě. 2 – Oblast v blízkosti Kinloch Rannoch poskytla kulisy pro “Craigh na Dun”. I když zde žádné kameny nenajdete, i tak oblast působí mysticky. 3 – Rustikální městečko Curloss se stalo námětem fiktivní vesnice Cranesmuir, domovem Geillis. Dlážděné uličky jsou tak úzké, že na vás osmnácté století dýchne i dnes. 4 – Kopcovitá a zalesněná oblast Tulloch Ghru hostila mnoho klíčových scén z první série a je také v úvodních titulcích. 5 – Ve městečku Falkland se natáčely například scény z penzionu paní Bairdové nebo scéna s duchem Jamieho z první epizody. 6 – Okouzlující Glencorse Old Kirk se stal dějištěm stavby Claire a Jamieho. I v dnešním době patří k oblíbeným a vyhledávaným obřadním místům. 7 – Highland Folk Museum v Newtonmore použili filmaři například při scénách, ve kterých Dougal vybírá nájemné. 8 – Železniční stanice Bo’ness & Kinneil Railway v West Lothian byla upravena a v seriálu ji vidíme jako stanici z válečného Londýna ve scéně, kde se Claire a Frank loučí. 9 – Zámek Aberdour z 12. století posloužil jako klášter Sainte Anne de Beaupré’s ve Francii, do kterého se Claire a Jamie utekli schovat po útěku z vězení Wentworth. 10 – Velkolepý Hopetoun House najdeme na jihu Queensferry na kraji Edinburghu a v seriálu je domovem vévody z Sandringhamu. Digitálně byl trochu opraven. 11 – Majestátní ruiny paláce Linlithgow se nacházejí ve skotském městě Linlithgow, 24 km západně od Edinburghu. V prosinci 1542 se tu narodila také budoucí skotská královna Marie Stuartovna. Právě zde byly natáčené scény z vchodu vězení a chodeb, kdy je Jamie uvězněn. 12 – Nedaleko Edinburghu stojí Blackness Castle, který posloužil jako Fort William, sídlo Black Jacka Randalla a také ve scénách Jamieho uvěznění. 13 – V historické George Square v Glasgow jsme se přesunuli do roku 1940, kdy Frank spontánně požádal Clarie o ruku. 14 – V přímořském městečku Troon v Ayrshire se natáčela scéna, ve které Claire, Jamie a Murtach dorazí na pobřeží a nalodí na loď při své cestě do Francie. 15 – U malebného mlýna Preston v obci East Linton se natáčelo mnoho scén z prvních částí seriálu. 16 – V krásném prostředí zahrad Pollok Country Park hledala Clarie byliny během několika epizod a posloužil také jako fiktivní scenérie kolem hradu Leoch. Jak jsme vás již informovali, z časových důvodů jsme se rozhodli seriál Outlander dále nepřekládat. Titulky pro vás připravovali barasaiko, efvendy a jeriska03. Doufáme, že se vám naše titulky líbily a těšíme se na další shledání u jiného z našich seriálů.

Titulky k Outlander S02E04 - La Dame Blanche

V tomto dílu pozná Claire na vlastní kůži, co všechno se děje na francouzském dvoře. Intriky, lsti, jedy a další hrůznosti… Claire se obává, co se stane, až Jamie zjistí, že Black Jack Randall žije a že ve Francii je jeho bratr. Díl pro vás přeložila barasaiko a korekce se ujala jeriska03. Hezky se bavte.

Titulky k Outlander S02E02 - Not In Scotland Anymore

V dnešní epizodě uvidíme, jak vypadá chování na královském dvoře. Oba se seznamují s novými francouzskými přáteli. Jamie dostane pozvání do nevěstince, kde se má setkat s princem, Claire objevuje taje tehdejší francouzské módy. I podle obrázku je se na co těšit, přejeme hezkou zábavu. :-) Druhá epizoda opět unikla na web předčasně, titulky jsme dělaly na první verzi HDTV, ale ostatní budou co nejdřív následovat. Připravily je pro vás jeriska03, barasaiko a efvendy. Více o seriálu na Facebookuhttps://www­.facebook.com/Ou­tlander.Cizin­ka

Outlander - ze zákulisí kostymérny

Za obrovským úspěchem seriálu Outlander stojí bezesporu velkolepá výprava, která mimo jiné zahrnuje autenticitu materiálů oděvů, doplňků, obuvi, ale také přesnost účesů, výzbroje, domů, kočárů a všeho ostatního, díky čemuž vše ladí jako jeden dokonalý celek. V dnešní fotogalerii se zaměříme na oblékání a podíváme se trochu za scénu. Seriálovou dvorní kostýmní výtvarnicí je Terry Dresbachová, jejíž manžel Ronad D.Moor je exkluzivním producentem seriálu. Terry se také spojila s obchodním domem Saks na Páté Avenue v New Yorku a v jejich výloze byly některé šaty na jaře tohoto roku vystavené. Sama tvůrkyně prohlásila, že když viděla davy lidí, které se mačkaly u výloh a ptali se jeden přes druhého: „Co je to za šaty? Ty jsou krásné! Z jakého že je to seriálu?“, byla dojatá k slzám. V Claire se vždy zrcadlí doba a postavení, ve kterém se právě nachází. I když období krátce po válce bylo plné nadějí, požadavky od producentů zněly jasně, šaty musí odpovídávat ponurému období, jak jej vídáme na starých černobílých fotografiích. Proto jsou Claiřiny a Frankovy svatební šaty ve vybledlých odstínech šedé a hnědé. Ale Claiřin rafinovaný klobouček rošťácky zkosený na jedné straně do čela značí odhodlání a naději v lepší zítřky. Jemná broskvová košilka, kterou má na sobě při jedné z posledních chvil s Frankem, má naznačovat jemnost a snahu o udržení romance, která se v nich skrývá. Oproti tomu svatební šaty, které na sobě Claire měla při svatbě s Jamiem, jsou zářivé a světlé, jak jen do doba dovolovala. Lesklé výšivky, které lámou světlo, jsou ručně zapracované tenké plátky slídy. Brože, pásky, vázanky, šátky, rukavice, šaty, kabáty, pláště, v každém kousku najdete kus historie a za každým kompletem mnohahodinovou­ práci. Podle prvních fotografií se v druhé sérii nejen z pohledu výpravy máme rozhodně na co těšit a doufáme, že si nenecháte ujít další díl, který se vysílá již 16. dubna!

Titulky k Outlander S02E01 - Through a Glass, Darkly

Někdo chtěl potěšit fanoušky Outlandera, tak vypustil nový díl seriálu o dva dny dřív. Ale překladatelky z Nextweek to nezaskočilo, slovo dalo slovo a rozhodly se, že se pustí do překladu z odposlechu. Titulky přeložily jeriska03 a barasaiko – well done!, korekci jsem provedla jako obvykle já, efvendy. A co nás dnes čeká? Jamie s Claire dopluli do Francie, my, kteří četli i knihu, víme, že Jamiemu na moři nebývá dobře, takže žádná výletní plavba. A jestli si myslíte, že tohle je to nejhorší, co naše hrdiny v prvním dílu potkalo, tak se mýlíte. Radši ani nebudeme naznačovat… Doufám, že první díl splní vaše očekávání a budete spokojení, nás zase potěší poděkování či jiná zpětná vazba pod našimi titulky a u příštích nashle ;-). Více o seriálu na Facebooku www.facebook.com/…nder.Cizinka Titulky sedí i na ostatní verze, kolující po internetu: Outlander.S02E01­.HDTV.x264-NoGRP Outlander S02E01 Through a Glass, Darkly

Outlander je zpátky!

Vysílání druhé série začne už 9.4., tak si připomeneme, v jakém okamžiku jsme opustili Claire a Jamieho. Když se podařilo Claire s ostatními osvobodit Jamieho ze spárů Randalla, uchýlili se do kláštera, aby se Jamie zotavil z přestálého mučení, které poznamenalo nejen jeho tělo ale i mysl. Po zdlouhavém, ale nakonec úspěšném uzdravování oba opouštějí Skotsko, protože zde pro ně není bezpečno, a odplouvají do Francie. V traileru máte malou ochutnávku toho, co nás čeká. Jako předloha pro druhou sérii posloužila kniha Diany Gabaldonové Vážka v kameni. Titulky budeme připravovat ve stejném složení jako v první sérii, tedy jeriska03, barasaiko a efvendy.

Outlander - propagační fotografie postav k 2. sérii

Druhá série seriálu Outlander je na spadnutí, a tak televizní stanice Starz, která seriál vysílá, zveřejnila sadu překrásných oficiálních potrétů postav, které budou v 2. série důležité. Celkem třináct fotografií s postavami z první série, mezi něž patří: Claire Fraser (Caitriona Balfe), Jamie Fraser (Sam Heughan), Frank Randall (Tobias Menzies), Murtagh Fraser (Duncan Lacroix), Dougall MacKenzie (Graham McTavish), Colum MacKenzie (Gary Lewis), Angus Mhor (Stephen Walters) a Rupert MacKenzie (Grant O'Rourke). Na portrétech najdete také nové postavy: Louise de Rohan (Claire Sermonne), Charles Edward Stuart (Andrew Gower), Mary Hawkins (Rosie Day), King Louis XV (Lionel Lingelser), a Le Comte St. Germain (Stanley Weber). Svou pozornost věnujte především poslednímu zmíněnému, Le Comte St. Germain, který bude hrát záporného hrdinu 2. série. Na pokračování vašeho oblíbeného seriálu se můžete těšit již 10. dubna.

Titulky k Outlander S01E16 - To Ransom a Man's Soul

Máme pro vás titulky k poslední dílu první řady. Claire a Murtaugh mají plán, jak dostat Jamieho z vězení, ale co se bude dít ve vězení do té doby…? Titulky k poslednímu dílu pro vás připravily jeriska03 a efvendy. Trio, které vám přinášelo titulky po celou sezónu barasaiko, efvendy a jeriska03 vám děkuje za přízeň a bude se těšit u další série, která začne na jaře 2016. Krásný zbytek víkendu.