Major Crimes

Žánr
Drama, Krimi
Roky vysílání
2012 - dosud
Obsah
Kriminální seriál stanice TNT. Jedná se o spin-off seriálu The Closer. Fiktivní policejní oddělení Los Angeles dostává novou šéfku. Kapitánka Sharon Raydorová se snaží získat respekt svých zaměstnanců a společně uzavřít některé případy s velkou prioritou.
Titulky pro vás překládají
Silcasiles

Titulky k Major Crimes S06E06 - Conspiracy Theory: Part 1

Začíná nový případ majoritních zločinů. V něm zavítáme mimo jiné do proslulého řetězce restaurací Tackles. Tam vám pivínko naservíruje plejáda krásných mladých žen, ale je v tom jeden háček. Jaký, to se dozvíte, až se kouknete. :-) Tento díl je první ze čtyř pokračování případu, ve kterých si budete moci vychutnávat napětí, zábavné konverzace mezi vyšetřovateli a podezřelými (těch bude určitě opět hafo) a předpokládám, že i prostředí „prstaurací“. Tohleto není chyba, jen mě nenapadl lepší překlad slova „breastaurants“. Tak se totiž těmto podnikům přezdívá. Titulky pro vás přeložila Silcasiles a přeje vám dobrou zábavu.

Titulky k Major Crimes S06E05 - Sanctuary City: Part 5

Začalo to ulitím z exkurze a skončilo to v kostele. Po vyčerpávajícím vyšetřování byla pachateli nasazena klepeta a celá pětidílná anabáze Sanctuary City končí svatbou. Teď se můžeme těšit, jaký další případ nás čeká příště. Asi to zase nebude žádná brnkačka, protože bude probíhat během čtyř dílů s názvem Conspiracy Theory. Podle programu se poslední série bude vysílat bez pauzy až do ledna. A jelikož je prosinec velmi náročný měsíc, zvlášť pro ty, co mají děti a vnoučata, tak prosím o svatou trpělivost při čekání na titule, protože je možné, že budou vznikat ještě pomaleji než doposud. Ono se tohle dílo vyznačuje značnou ukecaností, pokud možno většího počtu lidí najednou. Ostřílení titulkáři radí, zkracovat, zkracovat, zkracovat. No jo, ale zkracujte osmiřádkové souvětí na větu holou, aby v ní bylo vše podstatné, dávala smysl, a vešla se do cca dvou vteřin. Mezi ostřílené se stále nepočítám, tak je to někdy docela neřešitelný problém. Tudíž by pro mne bylo fajn, kdyby se tam vyskytovalo trošku víc akce, při které budou zloducha někde dlouze honit a pokřikovat na sebe pouze jednoslabičně. :-D Ale vážně, to ne, to by nebylo ono. Všechna ta konverzace při vyšetřování je na tomhle seriálu právě to nejlepší. Takže, abych nedokončila poslední řadu mého oblíbeného seriálu, který dělám od začátku, v tom mi může zabránit jen totální výpadek energií, internetu nebo můj skon. V těchto případech se předem omlouvám, s tím nic nenadělám. V případech, že mi do toho vleze rodina, nemoc nebo práce, a právě teď ty Vánoce, se překlad pouze zpozdí, ale bude. Titulky pro vás přeložila Silcasiles a přeje vám dobrou zábavu.

Titulky k Major Crimes S06E04 - Sanctuary City: Part 4

Případ Tří od Svatého Josefa se chýlí ke konci, a přesto je stále víc otázek než odpovědí. Je zajímavé, jak mohou tři, respektive dva, puberťáci zamotat hlavu zkušeným vyšetřovatelům. Určitě je v tom zamíchaný nějaký dospělý s nekalými záměry. Je to otec Jonas? Nebo nějaký gang? Nebo rasisti? Že by někteří rodiče? Nezbývá, než si počkat na pátý díl, kde se to nejspíš všechno rozuzlí. Titulky pro vás přeložila Silcasiles a přeje vám dobrou zábavu.

Titulky k Major Crimes S06E03 - Sanctuary City: Part 3

V této části si připomeneme, jak je škodlivé se rozčilovat. Kvůli čemukoli. Protože se může stát, že to s vámi švihne. Rupne vám cévka, či co, a celá ta věc, kvůli které jste se rozčilovali je z ničeho nic podružná. Ale chápu, že některé věci je těžké ustát v klidu. Blbé je, že se to často přihodí lidem, kteří jsou pořád klidní, pořád klidní a pak najednou je toho na ně moc, a vybuchnou. Nic bližšího neprozradím, jen, že se zase nemůžu dočkat dalšího dílu. Titulky pro vás přeložila Silcasiles a přeje dobrou zábavu.

Titulky k Major Crimes S06E02 - Sanctuary City: Part 2

Pokračuje případ Tří od Svatého Josefa a samozřejmě, stále není jasné, co se klukům vlastně stalo. Vynořují se nové skutečnosti a informace, a ty je třeba zpracovat a použít. Tak jsem zvědavá na další díl. Ale upřímně, radši mám části, kde se jeden případ začne a také dokončí. Toho se sice v šesté řadě nedočkám, ale nevadí. I tak mě MC stále baví. Jo, akorát tam, kromě fešného Fritze, postrádám Julia. Chápu, že truchlí nad ztrátou matky, ale přijde ještě vůbec? Už tam dva díly nebyl a zatím mi není známo, kdy se objeví a jestli vůbec. Doufejme, že jo, tak nějak tam chybí do party. U druhé části Sanctuary city přeji dobrou zábavu. :-)

Titulky k Major Crimes S06E01 - Sanctuary City: Part 1

Vítám vás u první epizody údajně poslední, šesté řady seriálu. Začíná případ tří chlapců, který bude rozdělen do pěti částí s názvem Sanctuary City. Po předchozích dobrých zkušenostech předpokládám, že to scénáristé určitě napsali tak, abychom byli napnutí jak kšandy, a že vyšetřování bude hodně zajímavé. Také je v epizodě malinko zmíněn zloduch Stroh, takže lze předpokládat, že někdy v příštích dílech vystrčí nos, popřípadě drápy, a rozjede se tóčo. Snad i Brenda sestoupí z toho postu, kam se vytratila, a přivede sebou svého stále fešného manžela Fritze Howarda. Zatím, k mé lítosti, po něm není ani vidu, či slechu. Ale ještě není všem dílům konec. Šestá řada má mít celkem 13 epizod. Každopádně přeji dobrou zábavu. :-)

Titulky k Major Crimes S05E21 - Shockwave - Part 2

Šmytec. Pátá řada nám skončila. Co se mělo vyřešit, se vyřešilo, ale někdy taky ne. Co mělo vybouchnout, to vybouchlo… no, všechno ne, bohudík, ale stačilo. Koho měli zabásnout, toho zabásli, ale taky ne všechny, kteří by si to zasloužili. Problémy ve vztazích se jakžtakž uhladily, ale jakési nedostatky zůstaly. A kdo měl být povýšen, tak povýšen byl… i nebyl. Tak si to nějak přeberte. Mě se celá řada opět ukrutně líbila, jako všechny před ní, ale já jsem neobjektivní, nesoudný, nekritický fanoušek a milovník seriálu už od prvního dílu Closer, takže můj názor je pouze a jen můj, a nikomu ho nevnucuji. Vždyť komu se seriál nezamlouvá, může přepnout čudlíkem na něco jiného. Co mě na páté řadě lehounce zklamalo, byla taková drobnost, že nebylo zúčtováno se stále unikajícím Strohem, pouze o něm bylo sporadicky mluveno. Ovšem, zase můžeme doufat, že na tohle bude šestá řada, a že se v ní může roztočit pořádný cirkus. A že snad bude ještě letos, a že vůbec bude. Ale jak jsem už zmínila dříve, scénáristům do kebule nevidno. Bůh ví, co si na nás přichystají za překvápka. Jedna z věcí, kterých se obávám, je ta, že se v seriálu bude méně míhat můj oblíbený, stále fešný Fritz Howard, který se nyní vrátil na svou starou pozici šéfa zvláštních operací. Ale třeba se bojím zbytečně a zvláštních operací pod jeho velením bude fůra. Tak si tu obavu (a všechny další) vyženu promptně z hlavy, abych to nepřivolala, páni bohové. Takže, milí zlatí fanoušci seriálu, s tímto seriálem se prozatím loučím, děkuji za trpělivost a přízeň, a těším se na další řadu. Na shledanou, hezkou zábavu, vaše Silcasiles :-) Malinká vysvětlivka pro ty, co to nevěděli (jako třeba já): IED – (Improvised Explosive Device) – označení pro improvizované nástražné výbušné zařízení.

Titulky k Major Crimes S05E20 - Shockwave - Part 1

Řečeno oblíbeným úslovím poručíka Provenzy „páni bohové“, to je tedy mazec. Předposlední díl páté série začíná krotce běžným vyšetřováním vraždy, a vzápětí se rozjede drama, které otřese celou LAPD. Konec je samozřejmě otevřený, příběh je rozdělen na dvě části, a teprve ve finále se dozvíme, jak to vše dopadlo. Doufám, že dobře. Jednak mám ráda dobré konce, a druhak si jaksi nedovedu představit majoritní zločiny bez kteréhokoli jejich člena. Ale scénáristé jsou saďouři. Ve S05E11 nás připravili o jednu z hlavních postav seriálu, ani nemrkli, a co když si tenhle působivý tah chtějí nedejbože zopakovat. Kat aby je spral. No, příště uvidíme. Titulky pro vás přeložila Silcasiles a ať vám také naskakuje husí kůže jak pralinky, jako mně.

Titulky k Major Crimes S05E19 - Intersection

Chcete si pořídit zbraň? Kupte si auto. Že je to velice účinný prostředek k zabíjení, to dokazují statistiky na celém světě. A není to jen neopatrnost nebo bezohlednost řidiče, co způsobuje smrtelné nehody. Také pomsta je jeden z oblíbených motivů, tedy dle poručíka Provenzy. V tomto díle se také, k mému potěšení, drobátko vyskytne náš stále fešný zastupující policejní šéf, Fritz Howard, ale tak nějak z něj cítím, že na tomto postu už dlouho nebude, ale že si kvůli tomu mašli nehodí. Rád se téhle funkce zbaví. Kdopak ho asi vystřídá? A kam se vrtne on sám? Doufám, že ne pryč ze seriálu nebo nedejbože na věčnost. Spíš si ho představuju, jak velí nějaké speciálně vycvičené partě sniperů při sakra vzrušujících akcích. Tak, zlatíčka, čekají nás poslední dva díly páté série, a v nich se možná leccos dozvíme. Titulky pro vás přeložila Silcasiles a přeje dobrou zábavu.