Major Crimes

Žánr
Drama, Krimi
Roky vysílání
2012 - dosud
Obsah
Kriminální seriál stanice TNT. Jedná se o spin-off seriálu The Closer. Fiktivní policejní oddělení Los Angeles dostává novou šéfku. Kapitánka Sharon Raydorová se snaží získat respekt svých zaměstnanců a společně uzavřít některé případy s velkou prioritou.
Titulky pro vás překládají
Silcasiles

Titulky k Major Crimes S05E21 - Shockwave - Part 2

Šmytec. Pátá řada nám skončila. Co se mělo vyřešit, se vyřešilo, ale někdy taky ne. Co mělo vybouchnout, to vybouchlo… no, všechno ne, bohudík, ale stačilo. Koho měli zabásnout, toho zabásli, ale taky ne všechny, kteří by si to zasloužili. Problémy ve vztazích se jakžtakž uhladily, ale jakési nedostatky zůstaly. A kdo měl být povýšen, tak povýšen byl… i nebyl. Tak si to nějak přeberte. Mě se celá řada opět ukrutně líbila, jako všechny před ní, ale já jsem neobjektivní, nesoudný, nekritický fanoušek a milovník seriálu už od prvního dílu Closer, takže můj názor je pouze a jen můj, a nikomu ho nevnucuji. Vždyť komu se seriál nezamlouvá, může přepnout čudlíkem na něco jiného. Co mě na páté řadě lehounce zklamalo, byla taková drobnost, že nebylo zúčtováno se stále unikajícím Strohem, pouze o něm bylo sporadicky mluveno. Ovšem, zase můžeme doufat, že na tohle bude šestá řada, a že se v ní může roztočit pořádný cirkus. A že snad bude ještě letos, a že vůbec bude. Ale jak jsem už zmínila dříve, scénáristům do kebule nevidno. Bůh ví, co si na nás přichystají za překvápka. Jedna z věcí, kterých se obávám, je ta, že se v seriálu bude méně míhat můj oblíbený, stále fešný Fritz Howard, který se nyní vrátil na svou starou pozici šéfa zvláštních operací. Ale třeba se bojím zbytečně a zvláštních operací pod jeho velením bude fůra. Tak si tu obavu (a všechny další) vyženu promptně z hlavy, abych to nepřivolala, páni bohové. Takže, milí zlatí fanoušci seriálu, s tímto seriálem se prozatím loučím, děkuji za trpělivost a přízeň, a těším se na další řadu. Na shledanou, hezkou zábavu, vaše Silcasiles :-) Malinká vysvětlivka pro ty, co to nevěděli (jako třeba já): IED – (Improvised Explosive Device) – označení pro improvizované nástražné výbušné zařízení.

Titulky k Major Crimes S05E20 - Shockwave - Part 1

Řečeno oblíbeným úslovím poručíka Provenzy „páni bohové“, to je tedy mazec. Předposlední díl páté série začíná krotce běžným vyšetřováním vraždy, a vzápětí se rozjede drama, které otřese celou LAPD. Konec je samozřejmě otevřený, příběh je rozdělen na dvě části, a teprve ve finále se dozvíme, jak to vše dopadlo. Doufám, že dobře. Jednak mám ráda dobré konce, a druhak si jaksi nedovedu představit majoritní zločiny bez kteréhokoli jejich člena. Ale scénáristé jsou saďouři. Ve S05E11 nás připravili o jednu z hlavních postav seriálu, ani nemrkli, a co když si tenhle působivý tah chtějí nedejbože zopakovat. Kat aby je spral. No, příště uvidíme. Titulky pro vás přeložila Silcasiles a ať vám také naskakuje husí kůže jak pralinky, jako mně.

Titulky k Major Crimes S05E19 - Intersection

Chcete si pořídit zbraň? Kupte si auto. Že je to velice účinný prostředek k zabíjení, to dokazují statistiky na celém světě. A není to jen neopatrnost nebo bezohlednost řidiče, co způsobuje smrtelné nehody. Také pomsta je jeden z oblíbených motivů, tedy dle poručíka Provenzy. V tomto díle se také, k mému potěšení, drobátko vyskytne náš stále fešný zastupující policejní šéf, Fritz Howard, ale tak nějak z něj cítím, že na tomto postu už dlouho nebude, ale že si kvůli tomu mašli nehodí. Rád se téhle funkce zbaví. Kdopak ho asi vystřídá? A kam se vrtne on sám? Doufám, že ne pryč ze seriálu nebo nedejbože na věčnost. Spíš si ho představuju, jak velí nějaké speciálně vycvičené partě sniperů při sakra vzrušujících akcích. Tak, zlatíčka, čekají nás poslední dva díly páté série, a v nich se možná leccos dozvíme. Titulky pro vás přeložila Silcasiles a přeje dobrou zábavu.

Titulky k Major Crimes S05E18 - Bad Blood

Zabití poldy, byť bývalého, to vždy zmobilizuje celý policejní sbor. Ale jak už to u lidí bývá, ani každý polda není neskonalým vzorem ctnosti. A naše nynější oběť , policistka v penzi, nejspíš bývala pěkná ochechule. Tak se soucítění pochopitelně přesouvá z oběti k hledanému vrahovi. Ale není mu to nic platné. Stejně skončí za katrem. V tomto díle se také vyskytnou Sharonin syn Ricky a malý, prostořeký Mark, kterého Julio už srovnal do latě. Možná je to blbé říkat, ale jako nevycválaný náckovský fracek byl zábavnější. Samozřejmě v seriálu, v realitě je vhodnější ta jeho srovnaná verze. Titulky pro vás přeložila Silcasiles a přeje dobrou zábavu.

Titulky k Major Crimes S05E17 - Dead Drop

Tento díl je lehce zábavný, jen je zase třeba si odmyslet obligátní mrtvolu a drogy. Nebožtík ostatně není toho typu, jenž by nám vehnal slzu do oka, a téma drog se v dnešní době nevyskytuje snad už jen v pohádkách typu Karkulka, apod. Tohle tam taky není to hlavní. Hlavní je, že do čela divize majoritních zločinů se překvapivě postavil náš sympatický a horlivý pitvač, doktor Morales, a celý tým mu jde ochotně na ruku. Proč? To se dozvíte, když se kouknete. Taky ještě musím zmínit Andyho Flynna. V několika posledních dílech mi připadalo, že se mění v takového samonáserného mrzutého dědka, ale teď se ukázalo, že měl nervíky, a že měl proč. A proč? Opět platí, je třeba se kouknout, já vám už neprozradím ani ťuk. :-) Titulky pro vás přeložila Silcasiles a přeje příjemné pokoukání.

Titulky k Major Crimes S05E16 - Quid Pro Quo

Na dnešní epizodu sedí přísloví „kdo chce psa bít, ten si hůl najde“. Hojně se ho drží advokátka Linda Rothmanová (Jeri Ryan), dříve nechvalně známá obhájkyně Philipa Stroha. Rothmanová se u soudu pustí do Sykesové a udělá z komára velblouda. Povede se jí vyhrát případ jejího nynějšího klienta, podezřelého z vraždy? Nemalou úlohu v tom, jak to dopadne, má Mark Hickman (Jason Gedrick), také známý z dřívějška. Sice má zkaženou reputaci, ale asi tak úplně zkažený nebude. A je to teď docela sympaťák, když už nenasává. Možná je to jen můj dojem, ale něco se nám tam klube mezi ním a Sykesovou. Nemyslím milostný vztah, ale dá se říct, že přátelství, což by málokdo čekal. Titulky pro vás přeložila Silcasiles a přeje pěkné pokoukání.

Titulky k Major Crimes S05E15 - Cleared History

Tentokrát jsou majoritní zločiny nuceny řešit fujtajblový zločin, který se vyklube z obvyklé vraždy a prachsprostých vloupaček. Lidé, kteří se na tom vyklubaném druhu zločinnosti podílejí a nebo na něm dokonce vydělávají, pokládám za naprostý lidský odpad. A omlouvám se klasickému odpadu, ten bývá někdy i užitečný, kdežto tento druh lidí by měl vysmahnout snad na jinou planetu. Na nějakou, která nemá podmínky k životu. Zajímavé je, že i když v seriálu příliš neukazují nějaké šokující záběry, ani to není potřeba, v dotyčných momentech se přesto otřepu odporem. Výrazy ve tvářích herců mluví za vše. Blé, blé, blé. Titulky pro vás přeložila Silcasiles a jsou na verzi SVA. Pozor, na obvyklý FLEET nesedí, na začátku zdánlivě jo, ale od cca třetiny už to jde do háje, tak si určitě radši stáhněte tu SVA, ať pak nenadáváte, že to nepasuje.

Titulky k Major Crimes S05E14 - Heart Failure

Po velmi, velmi, velmi dlouhé pauze pokračuje pátá řada. Třináctý díl končil tak otevřeně, že už otevřenější být nemohl. Tedy, šetřený případ byl opět uzavřen, ale co ten Andy? To se dozvíme. A taky si v tomto díle někdo naběhne na pěst a já zírala jak kachna z tašky, kdo byl ten trefený. Titulky pro vás přeložila Silcasiles a přeje vám dobrou zábavu. :-)

Titulky k Major Crimes S05E13 - White Lies Part 3

Sharon a její divize konečně odhalí záhadného a nepolapitelného strůjce vražd, spáchaných Dwightem Darnellem. Musím přiznat, že v prvních dvou dílech White Lies jsem nepřišla na to, o koho jde, byla jsem napjatá až do toho třetího, takže pokládám tuto trilogii za velmi povedenou. A Buzz s Rustym také dospějí ve vyšetřování vraždy Buzzova otce k celkem neočekávanému zakončení. Tímto dílem ale ještě pátá série nekončí (takhle přece skončit nemůže!). Podle IMDb má mít 21 epizod a do konce roku se mají vysílat asi tak tři. Ale přesné datum vysílání mi zatím není známo. Nezbývá než čekat a doufat (kdo chce, může si zoufat). Přeji dobré pokoukání a na shledanou po já-nevím-jak dlouhé pauze :-). Poznámka: Verze KILLERS nesedí na AFG.

Titulky k Major Crimes S05E12 - White Lies Part 2

Divize majoritních zločinů stále vyšetřuje spiknutí kolem vražd Dwighta Darnella a jeho napojení na Cyklon-Bratrstvo. Pořád se nedaří odhalit tajemnou osobu v pozadí, která tahá za nitky. Doufejme, že to nebude nikdo mně sympatický, to by mě kleplo, ale je dost možné, že stopy povedou hóódně vysoko. Nebo taky ne, no, uvidíme. Osobní postřeh… ten advokát Graff, to je pěkně nabubřelá persóna. Titulky pro vás přeložila Silcasiles a přeje dobré pokoukání.