Victoria

Žánr
Drama, Historický, Romantický, Životopisný
Roky vysílání
2016 - dosud
Obsah
Osmidílná historická minisérie o mladičké královně Viktorii. Sledujeme její osudy od nástupu na trůn, kdy jí bylo pouhých 18 let, průběh její vlády až po její manželství s princem Albertem.
Titulky pro vás překládají
Clear, Cmacuba, zuzana.mrak

Titulky k Victoria S02E08 - The Luxury of Conscience

Máme tu závěr druhé řady seriálu Victoria. Z posledního dílu neprozradíme ani „ň“, jen vám popřejeme, abyste si díl užili. :-) A pokud smutníte, že se loučíme s tímto báječným seriálem, nemusíte. Tvůrci si pro nás připravili překvapení, v podobě speciálního Vánočního dílu. Nezapomeňte se proto vracet na naše stránky, protože pro vás stále hledáme novinky a informace. Titulky pro vás připravila zuzana.mrak.

Victoria - existovali lord Alfréd a pan Drummond?

Po šesti epizodách horlivého očekávání a letmých pohledů se fanoušci konečně dočkali, a lord Alfréd a pan Drummond si při západu slunce ve Skotsku pohlédli do očí a políbili se. Existovali tito dva skutečně? Ano. Obě tyto postavy představují skutečné historické osoby. Lord Alfréd Paget, kterého hraje Jordan Waller, byl důstojníkem britské královské domácnosti a sloužil přímo královně Viktorii. Edward Drummond, kterého hraje Leo Suter, byl sekretářem ministerského předsedy Roberta Peela. O tom, zda spolu měli skutečně romantický vztah, však žádné záznamy nejsou. Nicméně fakt, že se do televizního dramatu dostalo téma s gayskou tématikou, sklidil mnoho ohlasů a „drumfred“ má silnou fanouškovskou základnu. Autorka seriálu Daisy Goodwinová se nechala slyšet, že při psaní osudů některých hrdinů byla více či méně kreativní. A je tomu tak i v případě těchto dvou. Jak sama řekla: „Některé lidé tím možná vytočím, ale i kdyby k tomu skutečně došlo, nikdo by o tom vlastně nevěděl.“  Náklonnost k osobě stejného pohlaví byla v tu dobu protizákonná. Můžeme tak jen doufat, že jim štěstí popřeje alespoň v seriálu. Samozřejmě nesmíme zapomínat na skutečnost, že i přes několik kreativních dokreslení, se seriál drží skutečných historických pramenů.

Titulky k Victoria S02E07 - The King Over the Water

V dnešním díle se Viktorie se svou družinou vydá opět na cestu a my s ní můžeme poznat další kout její překrásné země. A protože jde o předposlední díl druhé série, i příběhy našich hrdinů se pomalu chýlí ke konci. Komu osud připravil štěstí a lásku? I to se dnes dozvíte. Nezapomeňte se příští týden dívat na velké finále. :-) Užijte si díl. Titulky pro vás připravila zuzana.mrak.

Jenna Coleman a Tom Hughes - tajné zásnuby?

Jenna Coleman a Tom Hughes tvoří již druhým rokem pár nejen v seriálu, ale i ve skutečném životě. Dvojice spolu přes rok bydlí. V srpnu tohoto roku si fanoušci všimli, že hereččin levý prsteníček zdobí prsten. Ani jeden z páru však zásnuby nepotvrdil, nicméně ani nevyvrátil. Ať tak či tak, doufáme, že se jejich vzájemná chemie, kterou přenesli na plátno, nevytratí.