Victoria

Viktorie

Žánr
Drama, Historický, Romantický, Životopisný
Roky vysílání
2016 - dosud
Obsah
Britský seriál o mladičké královně Viktorii. Sledujeme její osudy od nástupu na trůn, kdy jí bylo pouhých 18 let, průběh její vlády, sňatek s princem Albertem a výchovu jejich dětí.
Titulky pro vás překládají
Clear, Cmacuba, zuzana.mrak

Titulky k Victoria S03E08 - The White Elephant

Slavností otevření velkolepého projektu prince Alberta a pana Colea se blíží, a Albert toho má nad hlavu. Stejně tak i Viktorie, která se musí vypořádat s Feodorou, lordem Palmerstonem a v neposlední řadě s Monmouthem, který drží Sophii doma, zavřenou jako nějakého blázna. Užijte si poslední díl této série, děkujeme za přízeň. A nezapomeňte se na naše stránky vracet, novinky o případné čtvrté sérii pro vás budeme samozřejmě hlídat. Titulky pro vás připravila zuzana.mrak.

Titulky k Victoria S03E04 - Foreign Bodies

V dnešním dílu nás čeká boj s krutou cholerou. Nemocí, která během pěti let zasáhla Londýn třikrát. A také se dozvíme něco málo o lékaři Johnu Snowovi, který příčinu šíření cholery objevil a zasloužil se tak o záchranu mnoha životů. Pamětní plaketu s kopií pumpy, která tehdy vodu znečištěnou fekálie rozváděla, najdete v londýnské čtvrti Soho dodnes. Titulky pro vás připravila zuzana.mrak. Ať se vám díl líbí. :-)

Titulky k Victoria S03E03 - Et in Arcadia

Vracíme se do Osborne House, který je sice krásný, a princ ho navrhl pro sebe a svou rodinu, jenže Viktorie se tu cítí jako ve vězení. A stejně jako každé manželství občas prochází krizí, zdá se, že tomu nebude ušetřeno ani manželství Viktorie a Alberta. Naopak novomanželé Francatelliovi si užívají líbánek a připravují se na novou kapitolu svého společného života mimo palác. Titulky pro vás připravila zuzana.mrak. Bavte se. :-)

Victoria - co bude po 3. sérii?

Třetí série seriálu Victoria ještě ani nezačala, a už se začíná spekulovat o tom, co nás bude čekat dál. Následující série nám ukáže mimo jiné napětí mezi Viktorií a Albertem. Královna porodila během osmi let manželství šest dětí a to se začíná odrážet na vztahu mladého páru. Viktorie bude znepokojena tím, že ji manžel neustále přivádí do jiného stavu. Kolik dětí nás přesně ve třetí sérii čeká, zatím nevíme, ale zřejmě šest nebo sedm. Na konci druhé série měli děti tři, ve Vánočním speciálu již pět. Viktorie měla celkem devět potomků. Poslední dítě přišlo na svět v roce 1857. Královna vládla zemi až do roku 1901, takže prostor pro další děj by jistě byl. Společnost ITV po úspěšné první sérii předběžně zvažovala pro seriál celkem šest sérií, což je sice skvělá zpráva, nicméně herečka Jenna Coleman se nechala slyšet, že v následujících letech děje bude královna vypadat trochu korpulentněji než dosud, a i když maskéři jsou velmi dobří, má pocit, že by postava ztrácela svou autenticitu. A dále dodala: „V jejím příběhu by mohla nastat situace, kdy ani silný make-up, ani hloubka mého hlasu již nebudou dostačující.“ Je tedy možné, že Jennu Coleman v případných dalších sériích neuvidíme. Herečka navíc sama potvrdila, že budoucnost seriálu se připravuje vždy sérii po sérii. Tím se také dostáváme k možnému úmrtí prince Alberta, protože i o něm se vyrojilo několik zpráv. Královnin choť zemřel v prosinci roku 1861 na tyfus. Tedy čtyři roky po narození posledního potomka. Na počátku stejného roku zemřela Viktorii také matka, se kterou měla sice komplikovaný vztah, ale byla jí vždy velkou oporou. Od této doby nosila královna výhradně černou barvu a až do své smrti se vyhýbala veřejnosti. Všechno tedy asi bude záležet na tom, do jakého časového rozmezí bude třetí série situována. Zatím víme jen to, že začne rokem 1848, což je obtížně období viktoriánské doby, navazující na revoluci ve Francii. Ve fotogalerii nalezete portrét královny Viktorie z roku 1854, a dále rodinnou fotografii královského páru se všemi devíti dětmi z roku 1857.

Victoria - herci a skutečné postavy

Jak vypadají herci v porovnání s postavami, které v seriálu Victoria hrají? Na to se můžete podívat v galerii. Královna Viktorie/Jenna Coleman Princ Albert/Tom Hughes Lord Melbourne/Rufus Sewell Baronka Lehzenová/Daniela Holtz Princ Arnošt/David Oakes Vévodkyně z Kentu/Catherine Flemming Král Leopold/Alex Jennigs Rober Peel/Nigel Lindsay Charles Francatelli/Fer­dinand Kingsley Vévoda z Cumberlandu/Pe­ter Firth