Victoria

Žánr
Drama, Historický, Romantický, Životopisný
Roky vysílání
2016 - dosud
Obsah
Britský seriál o mladičké královně Viktorii. Sledujeme její osudy od nástupu na trůn, kdy jí bylo pouhých 18 let, průběh její vlády, sňatek s princem Albertem a výchovu jejich dětí.
Titulky pro vás překládají
Clear, Cmacuba, zuzana.mrak

Victoria - co bude po 3. sérii?

Třetí série seriálu Victoria ještě ani nezačala, a už se začíná spekulovat o tom, co nás bude čekat dál.

Následující série nám ukáže mimo jiné napětí mezi Viktorií a Albertem. Královna porodila během osmi let manželství šest dětí a to se začíná odrážet na vztahu mladého páru. Viktorie bude znepokojena tím, že ji manžel neustále přivádí do jiného stavu.

Kolik dětí nás přesně ve třetí sérii čeká, zatím nevíme, ale zřejmě šest nebo sedm. Na konci druhé série měli děti tři, ve Vánočním speciálu již pět.

Viktorie měla celkem devět potomků. Poslední dítě přišlo na svět v roce 1857. Královna vládla zemi až do roku 1901, takže prostor pro další děj by jistě byl.

Společnost ITV po úspěšné první sérii předběžně zvažovala pro seriál celkem šest sérií, což je sice skvělá zpráva, nicméně herečka Jenna Coleman se nechala slyšet, že v následujících letech děje bude královna vypadat trochu korpulentněji než dosud, a i když maskéři jsou velmi dobří, má pocit, že by postava ztrácela svou autenticitu. A dále dodala: „V jejím příběhu by mohla nastat situace, kdy ani silný make-up, ani hloubka mého hlasu již nebudou dostačující.“ Je tedy možné, že Jennu Coleman v případných dalších sériích neuvidíme. Herečka navíc sama potvrdila, že budoucnost seriálu se připravuje vždy sérii po sérii.

Tím se také dostáváme k možnému úmrtí prince Alberta, protože i o něm se vyrojilo několik zpráv. Královnin choť zemřel v prosinci roku 1861 na tyfus. Tedy čtyři roky po narození posledního potomka. Na počátku stejného roku zemřela Viktorii také matka, se kterou měla sice komplikovaný vztah, ale byla jí vždy velkou oporou. Od této doby nosila královna výhradně černou barvu a až do své smrti se vyhýbala veřejnosti.

Všechno tedy asi bude záležet na tom, do jakého časového rozmezí bude třetí série situována. Zatím víme jen to, že začne rokem 1848, což je obtížně období viktoriánské doby, navazující na revoluci ve Francii.

Ve fotogalerii nalezete portrét královny Viktorie z roku 1854, a dále rodinnou fotografii královského páru se všemi devíti dětmi z roku 1857.

Galerie (2)

Komentáře (0)

Pro možnost přidat komentář se musíte přihlásit