Henry VIII and His Six Wives

Žánr
Drama, Historický, Minisérie
Roky vysílání
2016 - dosud
Obsah
Jindřich VIII. je jeden z nejznámějších panovníků Anglie. Za svůj život se šestkrát oženil a za jeho vlády se navždy změnila tvář Anglie. Kvůli roztržce s papežem, který mu nepovolil rozvod s Kateřinou Aragonskou, vyhlásil nezávislost anglické církve na Římu a stal se hlavou anglikánské církve. Tato čtyřdílná série rozebírá jeho manželství z pohledu Jindřicha a všech jeho královen.
Titulky pro vás překládají
kvakkv

Titulky k Henry VIII and His Six Wives S01E04 - Catherine Howard & Catherine Parr

Dnes tu máme po dlouhé době poslední díl. Jindřich se po rozvodu s Annou Klevskou vrhá do dalšího manželství s krásnou Kateřinou Howardovou. Jindřich je do Kateřiny velmi zamilovaný a zdrtí ho zpráva, že by mu Kateřina měla být nevěrná. Jindřich tomu odmítá uvěřit, ale po výslechu Francise Derehama padne podezření na jednoho z Jindřichových nejbližších rádců Thomase Culpeppera. Když najdou v jeho komnatách usvědčující dopis, je o osudu Kateřiny rozhodnuto a zanedlouho je popravena. Nedlouho poté se Jindřich začne poohlížet po manželce číslo šest. Do oka mu padne Kateřina Parrová, která je ale zamilovaná do Thomase Seymoura. Jindřich ji nakonec ale požádá o ruku a Kateřina si ho vezme. Jako oddaná protestantka má v úmyslu přesvědčit Jindřicha, aby dokončil reformaci církve. To ji však ovšem málem stojí život. Kateřina je známa jako královna, která Jindřicha přežila. Po jeho smrti si vzala svého milovaného Thomase Seymoura a porodila mu holčičku. Pár dní po porodu však zemřela na horečku omladnic a Jindřicha přežila o pouhých 18 měsíců. Titulky pro vás přeložila kvakkv a sedí na verzi TVCUK.

Titulky k Henry VIII and His Six Wives S01E03 - Jane Seymour & Anne of Cleeves

Po delší době tu máme třetí díl. V dnešním dílu se Jindřich ožení se svou třetí manželkou Janou Seymourovou a konečně se dočká vytouženého syna a dědice, Žádný šťastný konec se ale nekoná, Jana pár dní po porodu umírá. Jindřich se rozhodne už nikdy neoženit, ale v zájmu Anglie ho nakonec rádci přesvědčí ke čtvrtému sňatku. Avšak sňatek s Annou Klevskou dopadne zatím nejhůře a manželství je po půl roce anulováno. V příštím a zároveň i posledním dílu se můžete těšit na poslední dvě manželky – Kateřinu Howardovou a Kateřinu Paarovou. Titulky pro vás přeložila kvakkv a sedí na verzi TVCUK.

Titulky k Henry VIII and His Six Wives S01E02 - Anne Boleyn

Dnes tu máme po delší době druhý díl. V dnešním dílu se Jindřich VIII. snaží rozvést s Kateřinou Aragonskou, aby si mohl vzít Annu Boleynovou. Jelikož se mu to nedaří a papež sympatizuje s Kateřinou, Jindřich se rozhodne pro radikální krok. Odloučí anglickou církev od Říma a stane se hlavou anglikánské církve. Anna a Jindřich se po letech peripetií nakonec vezmou, ale ani jejich štěstí netvrá věčně. Anna udělá osudnou chybu a je souzena za velezradu a cizoložství. Nakonec je odsouzena k smrti. Titulky pro vás přeložila kvakkv a sedí na verti TVCUK.

Titulky k Henry VIII and His Six Wives S01E01 - Katherine of Aragon

Jindřich VIII. je jedním z nejznámějších králů Anglie. Za jeho vlády došlo v Anglii k odluce anglické církve od Říma a vznikla anglikánská církev. V této sérii jsou rozebírána manželství Jindřicha a jeho manželek. V dnešním dílu uvidíte Jindřichovu první ženu Kateřinu Aragonskou, která byla jako královna nedostižná, ale nedokázala dát Jindřichovi vytouženého syna a dědice. Jindřich proto začal uvažovat, jak se Kateřiny zbavit, a tato touha zesílila, když poznal Annu Boleynovou. Titulky pro vás přeložila kvakkv a sedí na verzi TVCUK.