Colony

Žánr
Akční, Drama, Postapokalyptický, Sci-fi
Roky vysílání
2016 - dosud
Obsah
Sci-fi seriál z dílny Carltona Cuse, tvůrce seriálů Lost a The Strain, v hlavních rolích s Joshem Hollowayem (Lost) a Sarah Wayne Callis (Prison Break, The Walking Dead) zasazený do blízké budoucnosti. Světový řád se změnil a rozdělil lidi na ty, kteří kolaborují s okupanty, a členy odboje. Sledujeme příběh americké rodiny, která při invazi přišla o jedno z dětí. Otec, Will Sullivan, je rozhodnutý, že ho získá zpět...
Titulky pro vás překládají
BigMarwin, Dracarys, zuzana.mrak

Kdo chce novinky k 3. sérii Colony?

Na nedávném Comic Conu v San Diegu se herci a tvůrci trošku rozpovídali o nadcházející nové sérii, která se ještě ani nezačala natáčet a premiéru bude mít v roce 2018. Zde vám přinášíme souhrn toho nejdůležitějšího. Druhá série končí odjezdem Bowmanových a Snidera ze bloku L.A., přičemž Snyder aktivuje jakési sledovací zařízení. Cuse potvrdil, že do bloku L.A. už se už vracet nebudou. Naopak, třetí série bude v mnoha ohledech o snaze dostat ze z Los Angeles a vidět z venku, co se tam vlastně děje. Vzhledem k opuštění zdí bloku L.A. tvůrci slibují, že divák uvidí mnohem více kolonizovaného světa. Představitel Brama, Alex Neustaedter, dostane v další sezóně mnohem více prostoru. V třetí sérii také dostaneme odpověď na otázku, proč drony nezabili Willa a Broussarda. Tvůrci také slibují návrat k několika otázkám z druhé série, které divák dosud možná ani nepostřehl, ale pro další vývoj seriálu jsou velmi důležité. Na závěr panelu byl představen umělecký nákres pro 3. sérii, ze kterého je zřejmé, že se loď našich známých hostitelů zřítila v lesích. Nicméně producent Carlton Cuse prozradil, že to není loď našich hostitelů. Jsou na naší planetě tedy i další mimozemšťané? Další noviny pro vás budeme samozřejmě hlídat, takže se nezapomeňte vracet na naše stránky!

Titulky k Colony S02E13 - Ronin

A máme tu velké finále, ze kterého neprozradíme ani „ň“ :-). Užijte si díl až do poslední minuty, protože rozhodně stojí za to. Děkujeme všem za přízeň a těšíme se u třetí série na viděnou. Titulky pro vás opět připravili BigMarwin, Dracarys a zuzana.mrak. Pokud jste si seriál oblíbili, nezapomeňte se na naše stránky vracet, protože vás budeme i nadále zásobovat zajímavostmi o seriálu i o hercích.

Seriál Colony obnoven pro 3 sérii!

Dva dny před odvysíláním posledního dílu druhé série pro vás máme báječnou novinku. Seriál Colony byl prodloužen. Tento pátek nás čeká finálová epizoda druhé série a na slibovanou třetí sérii o třinácti dílech se můžete těšit někdy v roce 2018. Za nás třikrát hurá!

Titulky k Colony S02E12 - Seppuku

Titulky k předposlednímu dílu druhé série Colony jsou tu. Užijte si díl a za týden se budeme těšit na finále. Titulky pro vás připravili BigMarwin, Dracarys a zuzana.mrak. Pěknou podívanou :-). A ještě nesmí chybět naše literární okénko: Seppuku, jak zní název dnešní epizody, je výraz pro japonskou rituální sebevraždu, která je v Evropě známá také pod pojmem harakiri. Při tomto rituálu si muži prořízli břišní dutinu samurajským mečem, a to vodorovně zleva doprava a poté mohl následovat ještě svislý řez. Následně došlu k oddělení hlavy od těla jedním silným seknutím. Seppuku bylo součástí samurajského kodexu bušidó, neboli cesty válečníka a bojovník díky němu získal zpět svou čest.

Titulky k Colony S02E10 - The Garden of Beasts

Jak se žije Willovi a jeho rodině s Broussardem v podzemí? To uvidíte v dnešním díle. Příjemnou podívanou vám přejí BigMarwin, Dracarys, LOYF a zuzana.mrak :-). A opět pro vás máme malé literární okénko, týkající se názvu dílu: V zahradě bestií (In the Garden of Beasts) je historický román od Erika Larsona s prvky literatury faktu. Pojednává o rodině historika a univerzitního profesora Williama Doddyho, který je v roce 1933 jmenován americkým velvyslancem v Německu, a na pět let se i s rodinou stěhuje do Berlína. Kniha ukazuje pohled na nacistickou expanzi z pohledu Američana. Autor se zejména zaměřuje na lhostejnost a německou agresi.

Colony - nováčci v obsazení

Kromě našich milovaných i nenáviděných herců, které známe již z první série, se v druhé řadě Colony objevilo i pár nováčků. Herce Tobyho Husse (Bob Burke) jste možná viděli v seriálu Halt and Catch Fire (Halt and Catch Fire – PC Rebelové) nebo v menších rolích ve filmech Rescue Dawn(Temný úsvit), Bedazzled (Smlouva s dáblem) nebo Cowboys & Aliens (Kovbojové a vetřelci). Bethany Joy Lenzová (Morgan) se asi nejvíce proslavila svou rolí v seriálu One Tree Hill, ale vidět jste ji mohli také například v Dexterovi, v American Gothic a nebo v poslední době v seriálu The Catch. Keiko Agenaovou (Betsy) netřeba představovat, její role Lane Kimové v Gilmore Girls (Gilmorova děvčata) je legendární. Mihla se také například v seriálech Shameless nebo Scandal (Skandál). Herečka Lyndon Smithová (Frankie) má za sebou pár menších rolích. Vidět jste ji mohli například v Parenthood (Famílie), The Middle (Průměrňákovi) nebo 90210 (90210: Nová generace).

Titulky k Colony S02E09 - Tamam Shud

Will se bude muset rozhodnout, na jakou stranu se přikloní. Bude to odboj, ke kterému tíhne Katie a nebo okupanti, i když už teď ví, že jeho rodinu v této kolonii nečeká „žili šťastně až do smrti“? A pokud vás zajímá, co přesně znamená tajemný název „Tamam Shud“, můžete si přečíst článek dole. Příjemnou podívanou vám přejí jako vždy BigMarwin, Dracarys, LOYF a zuzana.mrak :-). V roce 1948 se na pláži Somerton u města Adelaide v Austrálii našlo mrtvé tělo muže. Tělo muže středních let leželo s hlavou opřenou o příbřežní hráz a se zkříženýma nohama směřujícími k oceánu. Jedna nedotčená cigareta značky Kensitas muži poslušně držela za uchem, druhá, zpola vykouřená, spočívala na límci kabátu. Kapsy obsahovaly nepoužitý vlakový lístek druhé třídy z města k pobřeží Henley Beach, použitý autobusový lístek, rovný hliníkový americký hřeben, krabičku cigaret Army Club obsahující cigarety značky Kensitas a ze tří čtvrtin plnou krabičku zápalek. Muž byl oděn do bílé košile s kravatou, hnědých kalhot a bot. Policie zjistila, že šaty byly zbaveny našitých značek a muž u sebe neměl peněženku. V kalhotách muže byla objevena skrytá zašitá kapsa a v ní drobný útržek papíru se slovy „Tamam Shud“. Proto se případu také říká „Tamam Shud Case“. Tato fráze je v perštině a pochází z poslední stránky vzácné edice knihy The Rubaiyat of Omar Khayyam. „Tamam Shud“ znamená „ukončený“ nebo „skončený“. Okamžitě se rozběhlo celostátní hledání výtisku, ze kterého útržek pochází. Nedlouho poté se ozval muž, který tvrdil, že výtisk knihy našel na zadním sedadle svého nezamknutého auta. Na zadní straně chyběla fráze „Tamam Shud“ a mikroskopické testy prokázaly, že útržek v kapse mrtvého muže pochází právě z této knihy. Na konci nalezeného výtisku bylo objeveno 5 řádků velkých písmen zapsaných tužkou. Policie věří, že se jedná o šifru nebo kód. Identita muže, příčina smrti, šifra v knize i význam fráze „Tamam Shud“ v kapse jeho kalhot, dodnes zůstávají nerozluštitelným tajemstvím.

Titulky k Colony S02E08 - Good Intentions

V pracovním táboře, ve kterém jsou Bram a Snyder, začíná pěkně přituhovat… Užijte si další díl, o titulky se postarali BigMarwin, Dracarys a zuzana.mrak, korekci provedl LOYF. Dostupá verze 720p.HDTV.x264-SVA není úplná, doporučujeme proto verze videí HDTV.x264-FLEET a 1080p.WEB.x264-HEAT.