The Great Fire: In Real Time

Žánr
Dokument, Historický
Roky vysílání
2017 - 2017
Obsah
Historici Rob Bell, Dan Jones a Suzannah Lipscomb provádějí v reálném čase Velkým požárem Londýna, který město zachvátil v roce 1666 a zničil velkou část města.
Titulky pro vás překládají
kvakkv

Titulky k The Great Fire: In Real Time S01E03 - A City Rebuilt

Dnes tu je po hodně dlouhé době závěrečný díl. V dnešním dílu se podíváme, jak Londýňané zachraňují Tower, který byl doslova napěchovaný střelným prachem. Také se dozvíme, co se dělo po Velkém požáru a zjistíme, jaké se používaly léčebné prostředky na popáleniny. Některé jsou opravdu hodně zvláštní. A nakonec také uvidíme přestavbu Londýna. Titulky pro vás přeložila kvakkv a sedí na verzi PLUTONiUM.

Titulky k The Great Fire: In Real Time S01E02 - Death and Destruction

V dnešním druhém dílu si projdeme druhý a třetí den Velkého požáru. Oheň se šíří obrovskou rychlostí a ničí významné londýnské památky včetně katedrály Svatého Pavla. Zjistíme také, jak dopadli naši tři Londýňané, které sledujeme. A dozvíme se, jakých teplot požár dosáhl. V posledním dílu příště uvidíme, jak se Londýňané zoufale snaží zachránit Tower. Titulky pro vás přeložila kvakkv.

Titulky k The Great Fire: In Real Time S01E01 - London Burns

V dnešním prvním dílu se podíváme, jak malá jiskra v pekařství způsobila obrovský ničivý požár Londýna. Budeme chodit ulici za ulicí a sledovat, jak se oheň šířil. Čekají nás i pokusy, které vysvětlí, proč byl požár tak ničivý. Také na příkladu tří lidí budeme sledovat, jaký měl požár dopad na lidi. V tomto dílu uvidíme prvních osm hodin od doby, kdy požár vznikl. Titulky pro vás přeložila kvakkv.