Celkem 2712 článků
u seriálu
Zobrazit

Titulky k Ekaterina S01E09 - Episode 1.9

V dnešním dílu se Kateřina sblíží s princem Poniatowskim. Carevna řeší válku s Pruskem a ani Kateřinin románek s Poniatowkim se jí nezamlouvá. Při výcviku u regimentu, kterému velí Petr Fjdorovič zatknou hraběte Orlova, kterému nakonec Kateřina pomůže z vězení. Král Fridrich dá Alžbětě ultimátum. Titulky pro vás přeložila kvakkv.

Titulky k The Americans S05E13 - The Soviet Division

Vítejte u dlouho očekávaných titulků k finálové epizodě páté série seriálu The Americans. Především děkuji vám všem za trpělivost, nebylo to s čekáním na titulky občas lehké, hlavně na ty poslední… Takže díky vám všem a díky naší posile, která se doufám připojí i překladu poslední 6. série, která začne zase v zimě… A tou je karlos.kf. Samozřejmě děkuji i svému stálému parťákovi Pirkusovi, který se mnou dělal celou pětku a také čtvrtou sérii. Kluci, díky, bez vás by titulky nebyly. Dnešní díl bude hodně rozjímavý, uvidíte spoustu záběrů bez rozhovorů, kdy postavy přemítají nad svými osudy. Elizabeth a Philip se rozhodli odejít z Ameriky do Ruska, ale mají obavy o své děti… Pěkně se bavte a v roce 2018 u nové série se snad zase uvidíme. :-)

Herci ze Suits na předčítání

Na televizním festivalu ATX, který se v minulých dnech konal v Austinu v Texasu, se sešli herci ze seriálu Suits, aby zde ku příležitosti blížícího se stého dílu seriálu potěšili fanoušky živým čtením pilotního dílu. Seriál se se svou sedmou sérií vrátí na obrazovky již za měsíc.

OITNB – trochu víc o knižní předloze

Se seriálem Orange Is the New Black jsme právě vstoupili do páté sezóny. Knižní předloha je založena na skutečných životních zkušenostech Piper Karmanové. V seriálu se jmenuje Piper Chapmanová a hraje ji herečka Taylor Schillingová. Zajímá vás, co je založeno na skutečnosti a co je čistá fixe? Zločin Po dokončení školy se Piper Karmanová zakoukala do ženy, která pracovala pro drogový kartel. V knize jí říká Nora, v seriálu ji známe jako Alex, kterou hraje herečka Laura Preponová. Skutečná Piper pašovala z Chicaga do Bruselu deset tisíc dolarů. O deset let později byla chycena a odsouzena. Jak sama uvedla, během svého pobytu ve vězení přijala plnou zodpovědnost za svou práci pro drogový kartel a toto své dřívější období nazvala bezohledným a sobeckým. Snoubenec Stejně jako Piper v seriálu měla i skutečná Piper snoubence, spisovatele Larryho Smitha, kterého v seriálu ztvárnil Jason Biggs. Ve skutečném světě se ale Piper a Larry v roce 2006 vzali a jsou manželé do dnes. V seriálu nás tento konec pravděpodobně nečeká, protože Larry se dal dohromady s Pipeřinou nejlepší kamarádkou. Spoluvězeňkyně Jedním z nejvýraznějších aspektů seriálu je bezesporu rozmanitost postav. Mnohé z nich jsou sice fiktivní, ale najdou se i postavy, jejichž předlohou byly skutečné osoby. Ve vedlejší cele měla skutečná Piper transsexuální ženu, které v knize říká Vanessa. V seriálu můžeme vídat Sophii, kterou hraje Laverne Coxová. Vztahy Mnoho lidí se spisovatelky Piper Karmanové ptalo, zda jde ve věznici hlavně o romantické vztahy, ale podle ní jde spíše o vztahy nahrazující role matka – dcera. Samotka V první série se seriálová Piper dostane na samotku, neboli do díry. Oproti tomu, ta skutečná Piper se do ní nikdy nepodívala. Přesto ale vystoupila před Senátem, aby podpořila návrh na zrušení používání samotky jako nápravného prostředku. Dovolenka V druhé sérii dostane seriálová Piper volno k poslednímu rozloučení se svou babičkou, která zemřela. I skutečná Piper přišla o svou babičku, ale volno na pohřeb nedostala. Sama k tomu v roce 2010 uvedla následující: „Je zničující, když se potýkáte s tím, jak vám vaše sobecké skutky brání setkat se s lidmi, kteří vás potřebují. Je to opravdu strašné.“

Titulky k Orange Is the New Black S05E01 - Riot FOMO

Uteklo to jako voda a máme tu pátou sérii seriálu Orange Is the New Black. A netrvalo to dlouho a máme tu titulky k první epizodě. Omlouváme se za včerejší odhad, který se nepodařilo splnit, nicméně myslím, že se nám povedlo dokončit titulky poměrně rychle a jsem s naší prací spokojená. Titulky k této epizodě pro vás přeložili Clear a Pajky, na korekci se vyřádily Clear a zuzana.mrak. Mělo by sedět na všechny zatím dostupné verze, kdyby vám nesedělo, hlaste to v komentářích a my to co nejdříve přečasujeme. Vracíme se tam, kde jsme ve 4. sérii skončili. Ve vězení vypukla vzpoura a Daya Diazová drží zbraň, kterou do vězení donesl dozorce Humps. Jak to dopadne? Bude se střílet nebo ne? Pěknou zábavu vám přejem a brzy u dalšího dílu na viděnou! :-)

Titulky k The Americans S05E12 - The World Council of Churches

Titulky k 12. epizodě 5. série seriálu The Americans byly dokončeny a vy se již brzy můžete těšit na titulky k finálové, třinácté epizodě. Tuto epizodu pro vás přeložili karlos.kf a Pirkus. Korekci provedla Clear. Děkuji naší nové posile za pomoc s překladem. Doufejme, že nám vydrží i do chystané šesté série. :-) V dnešním díle se hodně hovoří rusky. Budeme sledovat problémy Olega Burova, ale také Jevgeniji s Pašou. A do toho všeho dostane pastor Tim nabídku práce v Buenos Aires, která se nedá odmítnout… Pěkně se bavte! :-)